Dlaczego należy stosować SPF?

 

Ochrona przeciwsłoneczna ma zasadnicze znaczenie dla ochrony skóry przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, które może prowadzić do przedwczesnego starzenia się i raka skóry. Ale co to właściwie jest SPF? Co oznacza i dlaczego należy go stosować? Oto wszystko, co musisz wiedzieć o tym ważnym produkcie.

SPF to skrót od „sun protection factor” (współczynnik ochrony przeciwsłonecznej). Liczba na produkcie SPF mówi o tym, jak dużą ochronę zapewnia – im wyższa liczba, tym więcej uszkodzeń spowodowanych przez słońce jest blokowanych przez produkt. Na przykład, filtr przeciwsłoneczny SPF 30 blokuje 97% promieni UVB (powodujących oparzenia słoneczne), podczas gdy filtr SPF 15 – 93%.  Krem z filtrem przeciwsłonecznym jest niezbędny, ale to nie wystarczy. Dla osób zainteresowanych podobną tematyka polecamy clothy.pl

Musisz nakładać go obficie i często powtarzać

Nakładaj krem z filtrem przeciwsłonecznym przed wyjściem na zewnątrz i ponawiaj aplikację co dwie godziny. Jeśli się pocisz lub pływasz, ponawiaj aplikację częściej. A jeśli przebywasz na słońcu przez cały dzień, stosuj krem z filtrem co najmniej SPF 30 co godzinę lub dwie.

Filtry przeciwsłoneczne o wyższym wskaźniku SPF blokują więcej promieni UVB niż te o niższym wskaźniku. Jednak nawet filtry przeciwsłoneczne o bardzo wysokim SPF mogą nie zapewniać pełnej ochrony przed rakiem skóry i przedwczesnym starzeniem się skóry, ponieważ nie blokują promieni UVA.

Współczynnik ochrony przeciwsłonecznej (SPF) to miara ilości promieniowania ultrafioletowego (UV), które przenika przez skórę i dociera do jej głębszych warstw, wrażliwych na promieniowanie UV. Im wyższy SPF, tym mniejsze prawdopodobieństwo poparzenia słonecznego.

Previous post Bagażnik samochodowy
Next post Lokalne pozycjonowanie UK, czyli jak być zauważonym