Awaria samochodu na trasie- co zrobić?

Gdy tylko zorientujesz się, że masz awarię, włącz światła awaryjne i wysiądź z samochodu, aby wezwać pomoc. Jeśli znajdujesz się w niebezpiecznym miejscu lub jest ciemno, użyj urządzenia ostrzegawczego w kształcie trójkąta, które jest zwykle przymocowane do tyłu samochodu. Dobrym pomysłem może być zrobienie zdjęcia swojej lokalizacji telefonem lub udokumentowanie w inny sposób, gdzie jesteś i co robisz. Będzie to pomocne, jeśli później trzeba będzie złożyć roszczenie ubezpieczeniowe.

Staraj się nie zostawiać niczego wartościowego w samochodzie, ponieważ kradzież jest zawsze możliwa. Ponadto, jeśli ktoś włamie się do Twojego pojazdu, wszelkie dowody (takie jak zdjęcia) pomogą w późniejszej identyfikacji.

Zadzwoń po pomoc drogową i powiedz im dokładnie, gdzie jesteś i jaki jest problem. Mogą powiedzieć Ci, że nie mogą przyjechać od razu, ale wyślą kogoś tak szybko, jak to możliwe. Jeśli nic innego, dadzą Ci informację, co robić w oczekiwaniu na pomoc: czy zostać z pojazdem, czy go zostawić.

 

Więcej wskazówek znajdziesz na stronie tuningster.pl