Co powinniśmy jeść będąc na diecie?

Kiedy jesteś na diecie, ważne jest, aby wiedzieć, co jeść. Może to być trudne do rozgryzienia na własną rękę, więc oto kilka rzeczy, których nie należy jeść podczas diety, ale również te zalecane:

 

* Ogranicz cukier w każdej postaci, w tym owoce i soki. Cukier nie ma prawie żadnych korzyści odżywczych i jest w większości tylko puste kalorie.

* Unikaj fast foodów i przetworzonej żywności. Mają one tendencję do wysokiej zawartości tłuszczu i innych niezdrowych składników.

* Jedz zdrowe białka, takie jak ryby lub kurczak. Chude kawałki mięsa ograniczą ilość tłuszczu, który spożywasz za jednym razem, co może pomóc Ci poczuć się pełnym szybciej i łatwiej schudnąć.

* Jedz dużo warzyw. Zapewniają one błonnik, który pomaga twojemu układowi trawiennemu pozostać zdrowym. Mają również bardzo mało kalorii, więc są lepszym wyborem niż skrobie podczas procesu diety.

* Jedz węglowodany, takie jak pełnoziarniste chleby i makarony. Są to zdrowsze alternatywy dla białych chlebów i makaronów, które są prawie czystą skrobią z niewielką ilością białka lub błonnika, aby wypełnić cię lub utrzymać uczucie pełności przez długi czas.

 

Więcej porad znajdziesz na stronie hobbyhood.pl