Co zrobić w ogrodzie przed zimą?

Ostatnia szansa na spędzenie czasu w ogrodzie przed zimą, która nadchodzi wraz z chłodniejszymi temperaturami i krótszymi dniami. Często jesteśmy zadowoleni, że w tym okresie porządkujemy podwórko i nasze rabaty kwiatowe. Chociaż ważne jest, aby zająć się luźnymi sprawami, zanim warunki pogodowe staną się bardziej surowe, jest wiele rzeczy, które możemy zrobić, aby przygotować się do zimy poprzez jesienne zadania ogrodnicze.

 

Bieżące czynności ogrodnicze obejmują regularne koszenie trawnika i przycinanie żywopłotów. Te czynności związane z pielęgnacją roślin są niezbędne, aby zapobiec ich przerastaniu w okresie jesienno-zimowym. Koszenie trawy zapobiegnie jej nadmiernemu wysychaniu i podatności na choroby, gdy wiosną znów zaczną padać ulewne deszcze. Przycinanie żywopłotów sprawi, że będą one wyglądać schludnie i atrakcyjnie.

 

Zastanawiając się nad tym, co należy zrobić w ogrodzie przed zimą, pomyśl o tym, co ostatnio posadziłeś lub dodałeś. Czas poświęcony teraz na pielęgnację nowych roślin sprawi, że będą się one dobrze rozwijać, gdy będą tego najbardziej potrzebować – wiosną! Na przykład nowo zasadzone drzewa owocowe lub krzewy jagodowe wymagają przycięcia przed zimą, aby miały szansę przetrwać do wiosny.

 

Więcej wskazówek znajdziesz na stronie dreamyhouse.pl