Czym różnią się poszczególne rodzaje węgla artystycznego?

Różnice pomiędzy poszczególnymi rodzajami węgla artystycznego są subtelne, ale znaczące. Najpopularniejsze rodzaje węgla drzewnego są wykonane z patyków wierzby, winorośli lub bambusa. Wszystkie powstają w wyniku ogrzewania drewna tak długo, aż dojdzie do zwęglenia i wytworzy się czarny pigment zwany węglem. Różne rodzaje węgla drzewnego mają różne właściwości, które sprawiają, że nadają się do różnych zastosowań.

Węgiel artystyczny jest dostępny w różnych formach. Najczęściej spotykaną formą są patyki. Pałeczki mogą być wykonane z jednego kawałka drewna lub z mieszanki różnych gatunków. Patyczki nie są związane ze sobą, więc mają tendencję do łamania się przy zginaniu. Dostępne są one w różnych rozmiarach i grubościach w zależności od celu, do którego zostały przeznaczone. Najbardziej popularne odmiany to:

Węgiel wierzbowy

Węgiel wierzbowy to węgiel artystyczny, który wykonany jest z drzewa wierzbowego i ma delikatną teksturę. Jest dobry do szkicowania, ponieważ nie rozmazuje się łatwo i tworzy ciemne linie przy niewielkim nacisku.

Węgiel bambusowy

Ten rodzaj węgla również jest wykonany z wierzby, ale ma grubszą teksturę niż węgiel wierzbowy. Jest dobry do pracy na większych obszarach, ponieważ zawiera więcej pigmentu niż węgiel wierzbowy i nie rozmazuje się tak łatwo jak węgiel winorośli, gdy jest stosowany na mokrym papierze lub płótnie.

Węgiel z winorośli

Kawałki węgla z winorośli mają jeszcze grubszą teksturę niż te z bambusa. Używa się ich głównie do malowania na dużych powierzchniach bez rozmazywania innych kolorów na płótnie.

Previous post Jak znaleźć kozaki damskie, które będą pasować do każdej stylizacji?
Next post Kto odbiera zużyty olej?