Jak być bardziej produktywnym?

Nawet jeśli nie jest łatwo stworzyć dla siebie rutynę, możesz to zrobić. Kiedy zrobisz plan na swój dzień i będziesz się go trzymać, będziesz bardziej produktywny i mniej zestresowany. Oto kilka prostych wskazówek:

 

Zaplanuj swój dzień z samego rana. Wstań co najmniej 30 minut wcześniej niż zwykle i nie sprawdzaj telefonu ani poczty elektronicznej po przebudzeniu. Po prostu usiądź z długopisem i papierem i zapisz, co chcesz dziś zrobić. Bądź konkretny – nie mów po prostu „napisać artykuł”. Napisz konkretne zadania, które musisz wykonać (np. „napisać pierwszy szkic artykułu” lub „zbadać źródła na bloga”). Ustal priorytety zadań na dany dzień. Kiedy już sporządzisz swoją listę, nadaj czynnościom priorytety według ważności. Jeśli to możliwe, dołącz terminy realizacji każdego zadania wraz z czasem potrzebnym na jego wykonanie.

 

Podzielenie dnia na mniejsze części i skupienie się na jednej rzeczy na raz jest zdecydowanie łatwiejsze niż wykonanie. Bardzo łatwo jest się rozproszyć od tego, co masz robić, przez nieistotne rzeczy, takie jak media społecznościowe lub zdobycie przekąski. I chociaż możesz mieć najlepsze intencje i zaplanować rzeczy do minuty, życie się dzieje i plany się zmieniają, więc nie zawsze jest możliwe, aby trzymać się tego harmonogramu idealnie za każdym razem.

 

Więcej wskazówek znajdziesz na stronie joysy.pl