Jak dbać o samochód?

Dbanie o swój samochód może wydawać się skomplikowanym lub zastraszającym zadaniem, ale wszystko sprowadza się do jednego prostego słowa: rutyna. Jeśli tylko będziesz przestrzegać regularnego harmonogramu przeglądów i będziesz mieć plan utrzymania samochodu w czystości i w najlepszej formie, możesz spać spokojnie wiedząc, że Twój samochód jest w dobrych rękach.

Pierwszą rzeczą, którą musisz ustalić jest to, jaki rodzaj samochodu masz – w ten sposób, można dostosować resztę swojej rutyny do niego. Niektóre samochody są łatwiejsze niż inne, aby dostać się do i uruchomić, więc jeśli twój jest jednym z nich, możesz rozważyć ustawienie godziny co dwa tygodnie na czyszczenie i konserwację. Jeśli jesteś typem, który lubi ustalać swój własny harmonogram, z drugiej strony, może łatwiej jest zrobić jakiś rodzaj ogólnego czyszczenia na nieregularnej podstawie (raz w tygodniu lub raz w miesiącu) lub po prostu mieć oko na obszary problemowe (takie jak plamy oleju pod silnikiem lub osady soli z zimy).

Jest kilka rzeczy, które są uniwersalnie ważne bez względu na rodzaj samochodu – będziesz chciał regularnie wymieniać olej i upewnić się, że jest regularnie myty (lub przynajmniej przed każdą dużą podróżą). Te czynności zajmują najwięcej czasu. 

 

Więcej porad znajdziesz na stronie motole.pl