Jak skutecznie sprzątać małą łazienkę?

Im mniejszy pokój, tym trudniejsze może być utrzymanie go w czystości. Jednak dzięki kilku sztuczkom można ułatwić i przyspieszyć to zadanie. Musisz tylko wiedzieć, jak to zrobić.

 

-Zawsze najpierw wytrzyj zlew i blat, ponieważ przyciągają one najwięcej kurzu. Nie zajmuje to wiele czasu, ale sprawi, że sprzątanie pójdzie szybciej, gdy oczyścisz powierzchnię z widocznego kurzu. Jeśli są jakieś plamy, możesz użyć miękkiej szmatki zanurzonej w ciepłej wodzie i mydle, aby delikatnie je zetrzeć. Jednak nigdy nie szoruj plam; zamiast tego spróbuj je usunąć miękką ściereczką.

 

-Miska ustępowa to kolejne miejsce, które przyciąga brud i łatwo je przeoczyć podczas sprzątania małej łazienki. Aby utrzymać ten obszar w czystości, będziesz chciał wytrzeć siedzenie i pierścień wokół toalety po każdym użyciu. Możesz również rozważyć użycie szczotki lub szorowarki na podstawie muszli klozetowej, ponieważ plamy z twardej wody mogą się tu gromadzić z czasem, jeśli nie poświęcisz im uwagi podczas sprzątania.

 

-Przy myciu okien, zawsze zaczynaj od góry okien i pracuj w dół w kierunku podłogi. Zapobiegnie to powstawaniu smug, a także pomoże Ci uniknąć przypadkowego rozpylenia brudnej wody na czyste szkło. 

 

Więcej domowych porad znajdziesz na stronie rockethome.pl