Jak sprawdzić statystyki swojej strony?

Statystyki są istotnymi parametrami strony internetowej i dostarczają przydatnych informacji o jej działaniu. Google analytics to darmowa usługa, która dostarcza wszystkich ważnych danych o Twojej witrynie, takich jak źródła ruchu, rankingi słów kluczowych i wiele innych cennych spostrzeżeń. Sprawdźmy, jak to działa!

 

Wejdź na stronę Google Analytics i kliknij przycisk „Sign Up” w celu utworzenia konta. Po rejestracji pojawi się nowy ekran. Tutaj musisz wpisać adres swojej strony internetowej.  Lepiej najpierw dodać ten link w Google Webmaster Tools, aby można było włączyć dla niego śledzenie. Następnie wprowadź swoje dane osobowe i kliknij przycisk „Get Tracking ID”. Po tym, wróć na tę samą stronę i kliknij zakładkę „Konfiguracja”. Upewnij się, że włączyłeś opcję „Instalacja kodu śledzenia” i skopiuj/wklej tutaj swój identyfikator śledzenia. Kliknij przycisk „Zapisz zmiany” i przejdź do sekcji statystyk swojej witryny.

 

Po tym powinieneś zobaczyć podstawowe informacje o swojej witrynie, takie jak liczba odwiedzających, odsłony stron, współczynnik odrzuceń itp. Możesz również dowiedzieć się, które strony docelowe były najczęściej odwiedzane przez użytkowników.

 

Podobne artykuły znajdziesz na stronie medialis.pl