Jak usunąć rysy z lakieru auta?

Jedną z najgorszych rzeczy, jakie mogą się przydarzyć Twojemu samochodowi, jest zarysowanie. Zawsze wydają się zdarzyć w najgorszym możliwym momencie, jak wtedy, gdy jesteś w pośpiechu, aby dostać się do pracy i jesteś już późno. W jednej chwili jedziesz, a w następnej drzwi samochodu wpadają na coś i pozostawiają zauważalną rysę na lakierze samochodu.

Zadrapania są nieestetyczne i mogą być również niebezpieczne. Zarysowania tworzą słabe punkty na powierzchni samochodu, które prowadzą do rdzy i korozji. Mogą one w rzeczywistości uczynić Twój samochód mniej bezpiecznym dla Ciebie, dlatego ważne jest, abyś szybko naprawił te zadrapania.

Jednym z najlepszych sposobów na usunięcie zarysowań z lakieru samochodowego jest użycie zmywacza do polerowania. Wiele osób próbuje używać domowych środków czyszczących, takich jak alkohol pocierający lub pasta do zębów, ale mogą one uszkodzić farbę jeszcze bardziej i nie dotrą aż do zadrapania, aby usunąć je całkowicie. Najlepszym sposobem na wyczyszczenie zarysowań jest użycie profesjonalnej klasy zmywacza do lakieru, który jest wykonany specjalnie do tego celu.

 

Użyj bawełnianego wacika nasączonego zmywaczem do delikatnego przetarcia zarysowanego obszaru. Rozbije to każdy brud lub tłuszcz, który utknął w zadrapaniu i pomoże związkowi dostać się do zakamarków, w których brud mógłby się dostać.

 

Więcej wskazówek znajdziesz na stronie trans-moto.pl