Jak zacząć przygodę z tenisem ziemnym?

Tenis to świetny sport, który może uprawiać cała rodzina, ale to zupełnie inny rodzaj gry dla dzieci i dorosłych. Przejdziemy przez podstawy rozpoczęcia i jak wyjść na kort

 

Na początek, ważne jest, aby zrozumieć, że istnieją dwa główne rodzaje kortów tenisowych: glina i trawa. Kort gliniany jest wykonany głównie z tłuczonego kamienia, natomiast kort trawiasty jest wykonany z drobno przyciętej naturalnej trawy. Oba są spotykane w profesjonalnych turniejach, ale korty gliniane są preferowane przez profesjonalistów, ponieważ są bardziej wyrozumiałe dla błędów. Na każdej powierzchni piłka odbija się inaczej, co może utrudniać naukę na trawie.

 

Bycie na kortach nie oznacza jeszcze, że grasz! Zanim zaczniesz uderzać w piłkę, będziesz chciał wiedzieć, jak prawidłowo się rozgrzać, rozciągając się i wykonując kilka podstawowych ćwiczeń, aby przygotować mięśnie i zwiększyć swoją elastyczność. Gdy już się rozgrzejesz, możesz zacząć swoją pierwszą lekcję właściwą i dowiedzieć się o różnych częściach kortu i co każda z nich robi.

 

Więcej informacji znajdziesz na stronie womactive.pl