Jaką elektronikę zabrać w podróż?

Pierwszą rzeczą do rozważenia jest to, co zamierzasz robić na swojej wycieczce. Czy zamierzasz być w lesie, czy tylko jeździć po okolicy? Czy będziesz brać spokojne spacery lub wędrować po szlaku? Czy przemieszczasz się z miejsca na miejsce samochodem, czy też dużo latasz? Wszystkie te czynniki pomogą określić, jaki sprzęt przyda się w Twojej podróży.

 

Na przykład, jeśli bierzesz głównie wycieczki drogowe i tylko latasz raz lub dwa razy, tablet i ereader są miłymi rzeczami do posiadania. Na tablecie możesz umieścić podcasty i audiobooki – szczególnie przydatne, jeśli podróż trwa dłużej niż kilka godzin. Jeśli masz ereader, to jeszcze lepiej, bo ma on wbudowane źródło światła i nie musi polegać na baterii tabletu (który ma wbudowane źródło światła).

 

Jeśli zamierzasz robić więcej niż to – wędrować po parkach narodowych, wędrować z plecakiem przez Europę przez trzy miesiące – będziesz chciał czegoś mniejszego i mniej nieporęcznego, co nie zajmie dużo miejsca w plecaku. Smartfon świetnie się do tego nadaje, ponieważ potrafi prawie tyle, co tablet, ale jest mniej więcej wielkości iPoda Touch (lub mniejszy).

 

Podobne artykuły znajdziesz na stronie ladytech.pl