Jaki sprzęt warto skompletować w ramach swojego kina domowego?

Istnieje wiele sposobów na zbudowanie centrum rozrywki, ale oto kilka podstawowych:

Telewizor o wysokiej rozdzielczości

Jeśli chcesz oglądać filmy i programy telewizyjne w pełnej krasie, potrzebujesz telewizora HDTV o rozdzielczości co najmniej 1080p (1920×1080 pikseli). Lepszy jest też większy ekran. Na przykład 50-calowy telewizor kosztuje około 2000 zł, ale 65-calowy model będzie kosztował bliżej 8000 zł.

Odtwarzacz Blu-ray lub konsola do gier z aplikacjami do streamingu

Netflix, Hulu Plus i Amazon Instant Video to jedne z najpopularniejszych obecnie serwisów streamingowych. Znajdziesz je w większości odtwarzaczy Blu-ray i konsol do gier, takich jak Xbox 360 i PlayStation 3.

Głośniki do odtwarzania dźwięku przestrzennego (5+ kanałów)

Możesz kupić głośniki osobno – nawet niektóre telewizory mają wbudowane głośniki – ale najlepiej będzie, jeśli kupisz osobne głośniki, aby uzyskać lepszą jakość dźwięku. Ogólnie rzecz biorąc, 5+-kanałowe głośniki dźwięku przestrzennego kosztują od 100 do 500 dolarów za sztukę, w zależności od ich wielkości i funkcji, takich jak łączność Bluetooth i możliwości bezprzewodowe.

Subwoofer

Jest to skrzynka pod biurkiem lub ukryta w szafce, która dodaje basu do systemu dźwiękowego. Nie jest to wymagane dla każdego systemu, ale jest to warte inwestycji, jeśli masz zamiar mieć dedykowany pokój kina domowego.

Przełącznik audio/video

Możesz użyć tego urządzenia do przełączania między różnymi źródłami wideo i audio, ale pomaga również zarządzać wieloma urządzeniami w jednym miejscu.

Uniwersalny pilot zdalnego sterowania

Jest to coś, co powinieneś rozważyć, nawet jeśli nie planujesz zbudować kompletnego kina domowego, ponieważ znacznie ułatwia to sprawy, gdy przychodzi czas na korzystanie ze wszystkich urządzeń razem (na przykład oglądanie telewizji, podczas gdy ktoś inny gra w gry lub słucha muzyki).

Powyżej wymieniony sprzęt, jak i inne akcesoria audio-wideo można nabyć choćby korzystając z asortymentu przytoczonego sklepu online https://www.maxaudio.eu/.

Previous post Pościel do naszej sypialni – z czego możemy wybierać?
Next post Nadmierne wypadanie włosów