Jaki telefon wybrać dla seniora?

Wraz z postępem świata technologii i wzrostem liczby smartfonów i tabletów, coraz trudniej jest wybrać odpowiednie urządzenie dla naszych bliskich. Wraz z wiekiem pojawia się tendencja do polegania na członkach rodziny lub bliskich przyjaciołach, którzy pomagają nam w nawigacji po świecie online. Ale jeśli masz ukochaną osobę, która ma problemy z używaniem niektórych urządzeń, może być jeszcze trudniej jej pomóc.

 

Najlepszym sposobem podejścia do tej sytuacji jest zadanie sobie pytania, czego dana osoba potrzebuje od urządzenia. Czy jest to tylko telefon, który musi wykonywać połączenia? Jeśli tak, to można pomyśleć o kupieniu im jednego z wielu dostępnych obecnie na rynku telefonów z klapką. Telefony te są zaprojektowane z myślą o seniorach poprzez posiadanie dużych przycisków i łatwych do odczytania wyświetlaczy.

 

Dla tych, którzy chcą czegoś więcej niż tylko telefonu do dzwonienia do rodziny i przyjaciół, istnieje wiele innych opcji, jak również. Mogą oni chcieć smartfona, który zapewni im także aktualizacje na Facebooku i Twitterze, dostęp do poczty elektronicznej i Internetu. Kupując taki telefon, należy szukać takiego, który ma duży ekran, aby można było wyraźnie widzieć, co się robi. Interfejs telefonu powinien być również na tyle prosty, aby mogli oni łatwo poruszać się po urządzeniu bez większych trudności lub zamieszania.

 

Więcej wskazówek znajdziesz na stronie bastille.pl