Jakie owoce warto jeść latem?

Lato to sezon świeżych, pysznych owoców i warzyw. To również czas, kiedy są one dostępne w najlepszych cenach.

Możesz kupić warzywa i owoce na rynku bądź zamówić je w hurtowni: http://www.warzywa-gacek.pl/ w większych ilościach. Jednak jakie są najlepsze owoce do jedzenia latem?

Awokado

Awokado jest bogate w witaminę E, pomagającą chronić skórę przed oparzeniami słonecznymi. Zawierają również potas – minerał, który pomaga utrzymać niskie ciśnienie krwi i chroni przed chorobami serca – oraz błonnik, który wspomaga trawienie.

Truskawki

Wykazano, że truskawki obniżają poziom cholesterolu, poprawiają krążenie, zapobiegają nowotworom, zwalczają stany zapalne i wzmacniają układ odpornościowy. Są również bogate w witaminę C i mangan, które wspierają zdrowie kości i pomagają zachować mocne kości. Warto zatem jeść je nie tylko latem, ale i przez cały rok.

Banany

To doskonałe źródło potasu i magnezu – dwóch składników odżywczych, które pomagają regulować poziom ciśnienia krwi. To również źródło tryptofanu – aminokwasu, który poprawia nastrój poprzez zwiększenie produkcji serotoniny w mózgu.

Borówki

Borówki zawierają barwniki antocyjanowe zwane delfickimi lub cyjanidynami, które zapewniają ochronę antyoksydacyjną przed wolnymi rodnikami powodującymi uszkodzenia komórek i przedwczesne starzenie się.

Previous post Dlaczego warto jeść zdrowo?
Next post Używane maszyny produkcyjne