Na jakich mediach społecznościowych najlepiej promować firmę?

Jest to pytanie, które zostało zadane przez wielu właścicieli małych firm i marketingowych startupów: jakie są najlepsze social media do promowania firmy? Nikt nie może dać Ci pewną odpowiedź, ale są zdecydowanie niektóre lepsze wybory niż inne.

Tylko dlatego, że jedna platforma mediów społecznościowych nie jest idealny do promowania firmy nie oznacza, że nie będzie dobry dla innych rzeczy. Na przykład, jeśli szukasz do zwiększenia liczby zwolenników, Twitter jest miejscem, aby przejść, jest to najbardziej skuteczna platforma mediów społecznościowych dla uzyskania nowych zwolenników, według Simply Measured. Jeśli masz nadzieję na wzrost świadomości marki, znajdziesz największy sukces na Instagramie.

Ale jeśli chcesz prowadzić sprzedaż poprzez swoje kanały social media? To właśnie tam Facebook i Twitter są najbardziej skuteczne.

Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, która platforma będzie działać najlepiej dla Ciebie jest zrobić kilka badań do grupy docelowej i zobaczyć, które platformy używają najbardziej. Można nawet rozważyć uruchomienie testu A/B z dwóch różnych kampanii reklamowych na dwóch różnych platformach, aby zobaczyć, które wyniki w większej sprzedaży lub zaangażowania. Chodzi o eksperymentowanie, aż znajdziesz słodkie miejsce, które działa najlepiej dla Twojej firmy!

 

Podobne artykuły znajdziesz na stronie adverther.pl