Remont dachu- o czym pamiętać?

Kiedy planujesz remont dachu na swoim domu, jest kilka rzeczy do rozważenia. Pierwszą z nich jest budżet; ile chcesz wydać i ile możesz wydać? Ważne jest, aby pomyśleć o zakresie projektu – na co możesz sobie pozwolić, a co byłoby miłe, ale niekonieczne? I patrząc na swój dom jako całość, co potrzebuje najbardziej?

 

Lokalni wykonawcy mogą, ale nie muszą być dobrym źródłem informacji o tym, co należy zrobić na dachu. Jeśli w przeszłości wykonali wiele prac podobnych do Twojej, prawdopodobnie będą mieli dobre spostrzeżenia na temat tego, co dzieje się z Twoim dachem i co należy zrobić. Jednak czasami trudno jest wykonawcy odsunąć się od swojej pracy i spojrzeć na nią obiektywnie, tak jak zrobiłby to właściciel domu. Przyjmij więc ich rady jako jedno źródło informacji spośród innych.

 

Najważniejszą rzeczą jest zaplanowanie z wyprzedzeniem sezonu, w którym zamierzasz wykonać prace na dachu. Nie chcesz na przykład próbować robić tego zimą: w zależności od tego, gdzie mieszkasz, może to nie być bezpieczne dla pracowników lub wygodne dla właścicieli domów. O wiele lepiej jest, gdy prace te mogą być wykonywane w sezonie, który daje dużo czasu na planowanie.

 

Więcej wskazówek znajdziesz na stronie uporzadkowane.pl