Śpiworek do wózka

Śpiworek do wózka jest tym elementem wyprawki dla dziecka, który nie jest niezbędny, ale który warto rozważyć zwłaszcza wtedy, gdy planujemy długie spacery z dzieckiem w wózku w miesiącach zimowych. Wybierając się na takie spacery z dzieckiem należy mieć na uwadze, że dziecko w wózku leży lub siedzi stosunkowo nieruchomo, dlatego powinno być ubrane znacznie cieplej niż my sami. W naszym przypadku z reguły wystarcza założenie grubej kurtki zimowej, gdyż rozgrzewamy się idąc. W przypadku dzieci sama kurtka czy kombinezon mogą okazać się niewystarczające i konieczna jest dodatkowa warstwa okrycia.

Najczęściej wybieramy spośród dwóch rodzajów okryć. Jednym z nich jest standardowy kocyk, a drugim specjalny śpiworek do wózka. O ile w przypadku dzieci leżących, które jeszcze jeżdżą w gondoli kocyk może okazać się wystarczający, o tyle w przypadku dzieci przewożonych w wózkach spacerowych śpiworek do wózka będzie dużo lepszym rozwiązaniem. Wynika to przede wszystkim z tego, że starsze dzieci często wiercą się w wózku, więc możemy mieć pewność, że kocyk zbyt długo by się nie utrzymał. Decydując się na śpiworek do wózka mamy pewność, że nasze dziecko będzie cały czas okryte i będzie mu ciepło przez cały spacer. Jest to główna, ale nie jedyna zaleta śpiworków.

Śpiworki do wózka z reguły dosyć ciasno otulają dziecko, co sprawia, że dziecko jest w nich przytulnie i czuje się w nich bezpiecznie. Dzięki temu dużo łatwiej jest się dziecku wyciszyć i zasnąć na spacerze, co z kolei bardzo często pozwala rodzicom na dłuższy spacer niż w sytuacji, gdy dziecko nie śpi. Śpiworek możemy dostosowywać do potrzeb dziecka w danym momencie. Jeśli dziecko nie śpi i chce mieć większą swobodę ruchu, to bez większego problemu możemy dziecku wyciągnąć rączki ze śpiworka. W momencie gdy dziecko zaśnie możemy dziecko opatulić śpiworkiem od stóp do głowy, dzięki czemu mamy pewność, że nie zmarznie na spacerze i się nie rozchoruje.

Previous post Dlaczego warto zdecydować się na wynajem igłofiltrów Warszawa?
Next post Kuchnia w stylu klasycznym, która posłuży przez wiele lat