Czym różnią się poszczególne rodzaje zbiorników na wodę deszczową?

Zbiorniki na wodę deszczową są zwykle wykonane z polietylenu (tworzywa sztucznego) i mogą występować w różnych kształtach i rozmiarach. W zależności od położenia, wyróżniamy zbiorniki podziemne oraz nadziemne. Różnią się one rodzajem materiału oraz sposobem działania.

Do najczęstszych typów zbiorników na wodę deszczową należą:

Zbiorniki z płaskim dachem

Są one zwykle tańsze niż inne typy, ale mogą nie być odpowiednie dla niektórych nieruchomości. Zbiorniki te są przeznaczone do instalacji tylko na płaskich dachach. Dach nie może mieć żadnych okapów, które utrudniałyby przepływ wody do zbiornika. Ten typ zbiornika ma kwadratowy kształt z pojedynczym wylotem na dole. Charakteryzuje się ograniczoną pojemnością i w związku z tym najlepiej nadaje się do mniejszych nieruchomości lub tych z jedną łazienką.

Zbiorniki z przepływem grawitacyjnym

To zbiornik na deszczówkę, który jest zwykle mocowany w najwyższym punkcie nieruchomości, takim jak strych lub przestrzeń dachowa. Zbiorniki z przepływem grawitacyjnym mają u podstawy rurę wylotową, którą woda może wpływać i wypływać. Ponieważ nie ma pompy, należy upewnić się, że ten rodzaj zbiornika jest umieszczony wystarczająco wysoko, aby uniknąć zalania i zapewnić swobodny przepływ wody z rynien lub rur spustowych.

Previous post Top 3 meble, które wzbogacą Twoje wnętrze
Next post Słodkie wino deserowe