Płytki podłogowe do salonu — na co należy zwrócić uwagę?

Wyłożenie podłogi w salonie płytkami ceramicznymi to bardzo praktyczne rozwiązanie. Kafelki są bowiem łatwiejsze pod względem utrzymania czystości, a także zapewniają przyjemny chłód. Ich wybór nie powinien jednak być przypadkowy. Sprawdź, o czym warto pamiętać podczas zakupu płytek podłogowych do salonu.

Rozmiar

Wielkość płytek powinna być zawsze dopasowana do rozmiaru pomieszczenia. Przykładowo w dużym salonie można śmiało postawić na płytki wielkoformatowe ze strony https://elazienki.pl/k/plytki-ceramiczne/plytki-wielkoformatowe/. W mniejszym pomieszczeniu takie kafelki mogłyby wyglądać dość przytłaczająco, ale za to świetnie sprawdzą się modele w standardowym rozmiarze bądź nawet niebanalne mozaiki. W większym salonie można też pozwolić sobie np. na podłużne płytki deskopodobne.

Design

Niezmiernie ważną kwestią w przypadku płytek do salonu jest ich wygląd. W najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniu w mieszkaniu można bez obaw zdecydować się na efektowny design. Warto jednak wziąć pod uwagę plany dotyczące stylu aranżacji salonu. Przykładowo płytki imitujące marmur ze sklepu online elazienki.pl to świetna propozycja w przypadku wnętrz glamour. Należy też dobrze przemyśleć kolor kafelek.

Parametry techniczne

Podczas wybierania płytek podłogowych do salonu nie można oczywiście pominąć również parametrów technicznych. Zdecydowanie warto rozważyć kafelki antypoślizgowe, które zwiększą bezpieczeństwo domowników. Ponadto w intensywnie użytkowanych pomieszczeniach zaleca się postawienie na wysoką klasę ścieralności. Pozwoli to na dłuższe zachowanie estetycznego wyglądu płytek.

Previous post Jakie cechy powinien mieć męski portfel?
Next post Dlaczego warto jeść zdrowo?