Strój do pracy – rodzaje koszul do wyboru

Właściwie dobrana koszula może w znacznym stopniu odmienić Twój strój do pracy. Jest to element, który będzie najczęściej oglądany i noszony, dlatego warto wybrać go mądrze.

Dostępnych jest wiele różnych rodzajów koszul, z różnych materiałów i w różnych stylach. Oto nasz przewodnik po najważniejszych typach:

Koszule biznesowe

Aby zapewnić profesjonalny wygląd w biurze, nic nie może się równać z dobrą koszulą biznesową. Są one wykonane z bawełny lub mieszanki bawełny i dostępne w wersji z długim lub krótkim rękawem. Mają otwarty kołnierzyk, a nie są zapinane pod szyją, jak zwykłe koszule.

Bawełniane koszule biznesowe są bardziej formalne niż lniane i powinny być noszone raczej do garniturów i krawatów niż do swobodnych zestawów. Lniane są bardziej swobodne, ale nadal wyglądają elegancko w połączeniu ze spodniami chino lub dżinsami na bardziej nieformalne okazje.

Koszule w kratę

Koszule w kratę mają wzór różnokolorowych kwadratów, zazwyczaj białych na niebieskich lub różowych na białych (choć istnieją też inne kombinacje kolorystyczne). Koszule męskie w kratę wyglądają elegancko, gdy są noszone z dopasowanymi spodniami na bardziej oficjalne okazje, takie jak wesela czy przyjęcia. Koszuli w kratę nie należy nosić do dżinsów!

Previous post Kosiarka automatyczna
Next post Wkładka do wózka