Jak wybrać odpowiednie ubrania biznesowe?

Ubrania, które nosisz, mogą mieć duży wpływ na to, jak postrzegają cię ludzie. Na przykład, jeśli spotykasz się z klientem, noszenie swobodnych ubrań może sprawić, że pomyśli on, że nie podchodzisz poważnie do biznesu. Warto więc nosić ubrania odpowiednie do okazji.

Markowe ubrania

Jeśli jesteś właścicielem własnej firmy lub pracujesz dla takiej, która wymaga pewnego poziomu profesjonalizmu, markowa odzież może pomóc w budowaniu Twojej marki osobistej. Wiele firm sprzedaje swoje własne linie odzieży markowej, dzięki czemu pracownicy mogą kupować koszule, swetry i kurtki, które są wyraźnie kojarzone z firmą. Pomaga to budować świadomość firmy i daje klientom znać, gdzie mogą znaleźć więcej informacji na jej temat online lub osobiście.

Business Casual

W większości firm, zwłaszcza w branżach technologicznych, takich jak projektowanie i programowanie stron internetowych, standardowym ubiorem pracowników jest business casual. Oznacza to noszenie dżinsów lub khaki, koszul z kołnierzykiem lub polo i butów o zamkniętych palcach, takich jak loafersy lub trampki. Idealnie wpisują się w ten dress code ciuchy premium.

Pamiętaj, że jak cię widzą, tak cię piszą, warto więc zadbać o swój wygląd, ponieważ świadczy on o Twojej kulturze oraz szacunku do osoby, z którą się spotykacie.

Previous post System monitoringu – jakie podstawowe elementy się na niego składają?
Next post Jak odpowiednio urządzić swoje wnętrze?