Jak najłatwiej jest wysłać paczkę za granicę?

Zdecydowałeś się na wysłanie paczki za granicę. Ale teraz zastanawiasz się: Jaki jest najprostszy sposób na wysłanie paczki za granicę?

Odpowiedź zależy od tego, jaki rodzaj przedmiotu wysyłasz, dokąd zmierza i ile chcesz wydać na koszty wysyłki. Oto szybki przewodnik, który pomoże Ci znaleźć najlepszą opcję dla Twoich potrzeb.

Przede wszystkim wiedz, że dostępnych jest wiele różnych rodzajów międzynarodowych usług pocztowych. Oto te najbardziej popularne:

Firmy spedycyjne

Firmy te przechowują Twoją pocztę i przesyłają ją w Twoim imieniu, gdy jesteś poza domem. Przyjmują one również paczki o wadze do 30 funtów (13,6 kg), jeśli są odpowiednio zapakowane (bez dużych pudeł). Większość firm zajmuje się odprawą celną za Ciebie, ale niektóre wymagają, abyś zrobił to sam.

Kurierzy

Firmy te oferują szeroki zakres usług dostawy, w tym opcje dostawy od drzwi do drzwi, tego samego dnia i w weekendy. Oferują one również międzynarodowe usługi wysyłkowe za pośrednictwem kuriera. Dzięki temu jest możliwość wysłania paczki do Anglii z globkurier.pl. Oznacza to, że odbiorą Twoją paczkę z domu lub biura i upuszczą ją w miejscu przeznaczenia. Wadą korzystania z usług kurierskich jest to, że nie oferują one żadnej elastyczności w zakresie ram czasowych – po odebraniu przesyłki nie ma już odwrotu!

Usługi pocztowe

Firmy te dostarczają listy, paczki i przesyłki poprzez własną sieć urzędów pocztowych na całym świecie, a także poprzez inne agencje pocztowe. Może się okazać, że są one łatwiejsze niż korzystanie z usług kurierów, ponieważ istnieje mniej ograniczeń dotyczących czasu, w którym można wysyłać rzeczy.

Poczta lotnicza

Jest to najbardziej przystępna opcja wysyłania czegokolwiek o wadze mniejszej niż 2 funty (1 kilogram). Koszt zależy od wagi i odległości, więc różni się znacznie w zależności od miejsca zamieszkania w stosunku do kraju docelowego. Minusem jest to, że przedmioty wysłane pocztą lotniczą mogą potrzebować kilku tygodni lub nawet miesięcy, aby dotrzeć do miejsca przeznaczenia. Może to być frustrujące, jeśli potrzebujesz czegoś szybko lub pilnie!

Previous post Jak zadbać o samochód zimą?
Next post Najwyższej jakości pościel bawełniana