Oczyszczanie i nawilżanie skóry — jak pielęgnować skórę w domu?

Prawidłowa pielęgnacja skóry jest niezbędna do uzyskania zdrowego, młodego wyglądu. Choć regularne odwiedzanie gabinetów kosmetycznych i korzystanie z zabiegów medycyny estetycznej to dobry pomysł, to warto jednak porządnie przyłożyć się do oczyszczania i nawilżania skóry także w domu. Sprawdź, jak samodzielnie zadbać o dobrą kondycję skóry.

 

Oczyszczanie skóry w domu

Podstawą domowej pielęgnacji zawsze powinno być staranne oczyszczenie skóry. Usunięcie resztek makijażu, martwego naskórka i innych zanieczyszczeń jest niezmiernie ważne, ponieważ zapobiega zatykaniu porów. Skóra może dzięki temu oddychać i szybciej się zregenerować, co jest kluczem do opóźnienia pojawienia się zmarszczek. Podczas oczyszczania skóry warto sięgnąć po produkty ze sklepu online mediderma.pl — kosmetyki profesjonalne są bowiem wyjątkowo bogate w cenne składniki aktywne.

 

Nawilżanie skóry w domu

Niezmiernie ważnym i niestety często pomijanym etapem pielęgnacji skóry powinno być nawilżanie. Utrzymanie właściwego poziomu nawodnienia skóry jest niezbędne do prawidłowego przebiegu wielu procesów zachodzących w komórkach. Woda jest także ważnym składnikiem naturalnej bariery ochronnej skóry. Ponadto stosowanie kosmetyków nawilżających z oferty marki Mediderma pomaga w zachowaniu jędrnej, elastycznej skóry bez zmarszczek. Należy pamiętać również o tym, że nawilżenia potrzebuje każdy typ cery. Co więcej, w przypadku tłustej skóry kosmetyki nawilżające mogą przyczynić się do zmniejszenia produkcji łoju, który jest odpowiedzialny m.in. za efekt świecenia się twarzy.

Previous post Słodkie wino deserowe
Next post Najczęstsze awarie lodówek