Najczęstsze awarie lodówek

Lodówki to istotny element wyposażenia w każdym miejscu zamieszkania. Choć są to urządzenia dość trwałe i wytrzymałe, to jednak co jakiś czas dochodzi w nich do awarii lub usterek. Poniżej prezentujemy najczęściej występujące problemy, które mogą dotknąć również lodówki w Twojej kuchni. 

Termostat, kompresor i pozostałe elementy

Termostat to pierwszy element w konstrukcji lodówki, który może ulec awarii. Jest to układ odpowiedzialny za sterowanie pracą zamrażarki oraz chłodziarki. Ponieważ gwarantuje on wytwarzanie niskich temperatur, jego awaria powinna zostać szybko wyeliminowana. Usterki zachodzące w obrębie termostatu będą objawiać się przede wszystkim wyjątkowo niskimi temperaturami panującymi wewnątrz lodówki. 

Kompresor to element odpowiedzialny za napędzanie całego układu chłodzącego. Jego awarie objawiają się przede wszystkim przez generowanie dodatkowych hałasów – przypominających uderzenia rozchodzące się we wnętrzu stalowej puszki lub inne podobne brzęczenia. 

Żaluzja to element obecny w nowoczesnych modelach lodówek. Jej awarie dotyczą zazwyczaj silnika, choć również sama powierzchnia żaluzji stanowi słaby punkt układu. Wymiana żaluzji na nową jest skomplikowana i warto pozostawić ją fachowcom.

Gdzie szukać części zamiennych do lodówek?

Nowe części do lodówek są łatwo dostępne, jednak szybciej zaopatrzysz się w nie w sklepach internetowych niż odnajdziesz specjalistyczny sklep stacjonarny. Polecamy sięgać po produkty oferowane przez e-dostawcę: https://czesciagd.pl/. W jego ofercie znajduje się szeroki wybór części zamiennych do lodówek produkowanych przez różnych producentów, zarówno starszych jak i nowoczesnych modeli.

Previous post Oczyszczanie i nawilżanie skóry — jak pielęgnować skórę w domu?
Next post Szkolenia spadochronowe metodą AFF w Opolu