Szkolenia spadochronowe metodą AFF w Opolu

Czy od zawsze chciałeś zostać skoczkiem spadochronowym, ale nie miałeś pojęcia, jak zrealizować to marzenie? Jeśli tak, teraz otwiera się przed tobą taka możliwość również w południowej części Polski. Pokażemy ci, jak odbywa się szkolenie AFF.

 

Szkolenie dla skoczków spadochronowych

Aby zostać samodzielnym skoczkiem spadochronowym, należy przejść odpowiednie szkolenie. Obecnie najbardziej popularnym sposobem nauczania jest metoda AFF, która stosowana jest zarówno w lotnictwie cywilnym, jak i wojskowym. Oprócz niej istnieje jeszcze metoda “na linę” (static line), jednak nie jest tak efektywna i obecnie zazwyczaj skierowana jest jako oferta do osób, które marzą o samodzielnym skoku, ale tylko jeden raz.

Szkolenie AFF: ile trwa?

Szkolenie AFF składa się z dwóch części. Pierwsza z nich to część teoretyczna, która trwa osiem godzin i może zostać uzupełniona przez ćwiczenia w tunelu aerodynamicznym. Dzięki temu przyszły skoczek nabiera podstawowej wiedzy i ćwiczy postawę, która później będzie konieczna już podczas realnego skoku. Część praktyczna uzależniona jest już od indywidualnych postępów, ale zazwyczaj obejmuje minimum 5-8 skoków.

 

Jak wygląda część praktyczna?

Nowoczesne szkolenia spadochronowe Opole metodą AFF polega na tym, że w części praktycznej uczeń wyskakuje z samolotu na wysokości 4000 m razem z dwoma instruktorami. Razem z nimi pokonuje całą drogę do ziemi i uczy się od nich właściwej postawy oraz manewrów w praktyce. Całość jest też filmowana, by następnie na podstawie nagrania skorygować kolejne błędy.

Previous post Najczęstsze awarie lodówek
Next post Zawory elektromagnetyczne i ich rodzaje